• Pon - Pt 8:00 - 16:00

Oświetlenie lądowisk typu HELIDECK


Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszym klientom w naszej ofercie posiadamy również oś
wietlenie lądowisk typu HELIDECK (dla lądowisk na statkach, platformach), nasze produkty są wpełni zgodne z przepisami ICAO.
hapi-system.png

HAPI - wskaźnik ścieżki podejścia śmigłowca HAPI SYSTEMS


HAPI System zapewnia niezbędne informacje wizualne, aby umieścić śmigłowiec na idealnej ścieżce podejścia do lądowiska. Piloci mogą z łatwością określić, czy ich podejście jest zbyt wysokie, zbyt niskie lub poprawnie na zboczu przez kombinacje czerwonych i zielonych świateł. Q-HAPI jest dostępny w trzech podstawowych modelach z wieloma opcjami konfiguracji, aby spełnić wymagania ICAO.

 

 

 

 
 
 
system_oswietlenia_ladowiska_platformy_wiertnicze_statki_ip67_ip68_strefa_1_2_a.jpg

Oznakowanie świateł lądowiska dla helikopterów - TDPM


Oznakowanie świateł TDPM / Circle H - Oświetlone kółko TD / PM nakłada się na oznaczone żółtym kolorem. Zawiera koncentryczne koło z co najmniej 16 odrębnymi segmentami świetlnymi. Elementy mają szerokość 100 mm. Pojedynczy okrąg znajduje się na średnim promieniu pomalowanego koła Helidecka. Jak stwierdzono w CAP437, segmenty świetlne zapewniają pokrycie między 50% a 75% obwodu i są rozmieszczone w równych odstępach z przerwami między nimi nie mniejszymi niż 0,5 m. Obudowa mechaniczna jest lakierowana na żółto i pokryta uchwytem.


 

 
 
 
 
oswietlenie-strefy-fato.png

Oświetlenie graniczne strefy FATO


Oprawa podtynkowa strefy FATO oraz TLOF jest rozwiązaniem dla wszystkich urządzeń do montażu na lądzie i na morzu.
Nasz produkt jest zgodny z przepisami ICAO, FAA i CAP437. Oprawa strefy FATO oraz TLOF jest dostępna w kilku konfiguracjach jako 230 Vac i 12-24 Vdc oraz jako kompletny system.


 

 

 
 
 
hapi_wskaznik_podejscia_do_ldowiska_helikoptera_stablizator.jpg

Żyroskopowy stabilizator HAPI


Żyroskopowy stablilizator HAPI STB233 jest przeznaczony głównie do systemu HAPI. stabilizuje się na osi X oraz Y tak, aby ramię montażowe z systemem HAPI zawsze pozostało na poziomie, niezależnie od ruchów statku. Platformy stabilizowane żyroskopowo są zbudowane wokół wytrzymałego mechanizmu uchylno-obrotowego. Ten cyfrowy system wysokiej rozdzielczości wykorzystuje najlepsze żyroskopy o wysokiej przepustowości i niskim poziomie szumów. Cały system można konfigurować przez użytkownika.

 

 

 
 
 
wskaznik_kierunku_wiatru.png

Wskaźnik kierunku wiatru - WDI


Wskaźnik kierunku wiatru jest rozwiązaniem wskazania prawidłowego kierunku wiatru. Wszystkie wskaźniki kierunku wiatru są fabrycznie wyposażone w pełne rozwiązanie LED. Nasze produkty są zatem bardzo energooszczędne przy niskich kosztach konserwacji. Wskaźnik kierunku wiatru produkowany jest zgodnie z naszymi wysokimi standardami jakości.

 

 

 


 
 
 
swiatlo_ostrzegawcze_ladowiska.png

Światła ostrzegawcze lądowiska


System świateł "Status" to 700 cd, 120 błysków na minutę, które mogą wskazywać, kiedy helikopter nie może lądować na płycie. System lampek statusu jest łatwy w utrzymaniu i oferuje różne funkcje, takie jak wejście czujnika gazu i różne intensywności, które można kontrolować zdalnie.

 

 

 
 
 
refrektor-ladowiska.png

Reflektor oświetlenia lądowiska dla helikopterów


Ze względu na elegancki wygląd i łatwą do zainstalowania kasetę bazową, reflektor oświetlenia lądowiska  jest idealnym dodatkiem do lądowiska dla helikopterów. Reflektor oświetlenia lądowiska może być również używany jako oświetlenie powierzchni. Oświetlenie powinno być ustawione w taki sposób, aby nie oślepiać pilota, a jeśli jest podniesione i położone poza obszarem lądowania z dala od sektora ograniczonej przeszkody (LOS), system nie powinien stanowić przeszkody dla lądowania i startowania śmigłowców z lądowiska dla śmigłowców.

 

 

 
 
 
kontroler_sterowania_oswietleniem.png

Kontroler sterowania oświetleniem lądowiska X-SERIES


Kontroler sterowania oświetleniem lądowiska ma sześć przełączników, które można ręcznie włączać i wyłączać. Oprócz tych przełączników, QControl ma wbudowany standardowy interfejs fabryczny, który umożliwia zdalne sterowanie. Za pomocą zdalnego sterowania można włączyć kilka grup za pomocą kontrolera radiowego.

 

 

 
 
 

 

APS AVIATION Sp. z o.o

ul. Łąkowa 2, Kruszyniec

86-014 Sicienko, POLAND

NIP: 9671428132 REGON: 38366033700000 KRS: 0000790988

Mobile: +48 889 903 515 , +48 600 404 059

office@aps-avi.com.pl

 

 

KONTAKT

©2021 APS AVIATION Wszystkie prawa zastrzeżone

Search